IC Solutions partnerem Konferencji Internet Of Things

19 LISTOPADA 2015

Internet of Things to nie tylko konferencja, to technologiczne forum, na którym rozważane były obecne i przyszłe koncepcje rozwoju IoT - dziedziny, która w niedługim czasie zmieni podejście do przedmiotów i życie codzienne milionów ludzi. Podczas konferencji wskazano możliwe kierunki zmian oraz przybliżono technologie, które z powodzeniem wykorzystują potencjał Internetu Rzeczy. 

Jednym z prelegentów był prezes firmy IC Solutions - dr Rafał Witkowski. Tematem prelekcji był "Invisible Computing a IOT".
Błąd IOT polega często na tym, że zakładamy, iż ludzie chcą wchodzić w technologię i z nią współpracować. W ocenie Prelegenta większość ludzi jednak nie chce. IOT opiera się w dużej mierze na tym, że świat dookoła jest zaopatrzony np. w beacony, a użytkownik komunikuje się z nim przez telefon komórkowy. Na każdym filmie IOT można zobaczyć tysiące aplikacji na telefon, które niosą ze sobą kolejne kliknięcia, które musi wykonać użytkownik na kolejnej aplikacji. Zdaniem Prelegenta świat na pewno nie pójdzie w tę stronę.
IC to rozwiązania Invisible Computing, czyli takie, w których technologia jest niewidzialna, nieodczuwalna dla użytkownika. Wykorzystując te same rozwiązania techniczne można zrobić coś, co będzie dawało te same lub jeszcze większe możliwości, ale nie będzie wymagało od użytkownika żadnych dodatkowych akcji.KLIENCI

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ. DOTACJE NA INNOWACJE