System IC Pen i technologia długopisów cyfrowych


Jak to działa?

Film pokazujący działanie długopisów cyfrowych i technologii IC Pen: https://youtu.be/zCP2UNhIg8c

Charakterystyka i aspekty użytkowania

Jesteśmy przekonani, że projektując rozwiązania technologiczne należy mieć na względzie nie tylko ich innowacyjność oraz szereg niezbędnych funkcji, ale również wygodę i prostotę w użytkowaniu. Pracownicy IC Solutions Sp. z o.o. postanowili więc wcielać w życie idee mające na celu wyeliminowanie konieczności używania niewygodnych urządzeń – tak powstała realizacja projektu wykorzystania długopisu cyfrowego. 

Długopisem cyfrowym należy posługiwać się jak klasycznym długopisem. Co więcej, urządzenie to wygląda jak znane wszystkim długopisy. Dzięki tym cechom nie musimy zmieniać naszych codziennych przyzwyczajeń – wystarczy pisać po kartce papieru, robić ręczne notatki czy wypełniać dokumenty. Elektroniczny odpowiednik naszego papierowego dokumentu tworzy się jednocześnie z ruchem naszej ręki - jest to możliwe dzięki małej kamerze wbudowanej w przednią część długopisu cyfrowego. Dane zapisane i zapamiętane przez długopis, można przesłać do komputera lub innego urządzenia mobilnego (tablet, telefon) po połączeniu z systemem IC Pen.

Mamy już wtedy dwie formy naszego dokumentu – jedną papierową, którą zaraz po zapisaniu możemy wyrzucić lub zachować w katalogu, a drugą w komputerze, która jest dokładnym odwzorowaniem dokumentu z naszym pismem ręcznym.

Mając już odwzorowanie dokumentu w systemie, możemy otrzymać plik w wersji maszynowej – oznacza to, że po przyciśnięciu ikony „ANALIZUJ” nasze pismo ręczne zostaje zamienione na pismo komputerowe. W przypadku umów czy ankiet podobnie dzieje się z polami, w których umieszczaliśmy odpowiedzi na pytania zamknięte. Ta funkcja umożliwia następne archiwizowanie dokumentów, podsumowywanie wyników ankiet lub innych danych zawartych w dokumentach.  

 

 

Pismo ręczne zostaje zamienione na pismo maszynowe.

Aby tworzyć dokumenty w formie elektronicznej potrzebujemy jedynie: długopisu cyfrowego oraz kartki papieru wygenerowanej przez system i wydrukowanej na drukarce laserowej. Procedura druku jest jednak bardzo prosta: wystarczy zalogować się programu, a następnie wybrać plik, który chcemy otrzymać w formie papierowej do wypełnienia ręcznie. Kartki należy drukować w ten sposób, ponieważ system nanosi na nie specjalne układy malutkich, praktycznie niewidocznych dla ludzkiego oka kropek. Pisząc po kartce, kropki te łączą się i umożliwiają odtworzenie dokumentu w postaci pisma w komputerze. Dane do komputera przesyła się wkładając długopis do stacji dokującej bądź poprzez połączenie Bluetooth. 

 

 

Stacja dokująca, która umożliwia przesłanie zapamiętanych przez długopis danych.

Długopis cyfrowy to urządzenie, którym można posługiwać się całe dnie – nałożenie zatyczki na długopis usypia urządzenie i nie  powoduje rozładowywania się ​baterii. Z wieloletnich doświadczeń związanych m.in. z zastosowaniem długopisu w wielu placówkach publicznych i prywatnych przedsiębiorstwach wiemy, że długopis jest odporny na upadki – nie trzeba obawiać się o przypadkowe zniszczenie.

Zdecydowana większość osób potrafi posługiwać się klasycznym długopisem, jedyna zmiana w codziennym użytkowaniu to wymóg zamiany długopisu klasycznego na cyfrowy. Należy jednak podkreślić, że długopis cyfrowy wygląda bardzo podobnie do klasycznego i jest równie naturalny w użyciu. Oznacza to, że każdy ma możliwość użytkowania tej technologii bez kosztownych czy czasochłonnych szkoleń.

Długopis cyfrowy gwarantuje nam również bezpieczeństwo zapisywanych danych zwłaszcza w sytuacji zgubienia czy kradzieży. Dane zapisane długopisem są możliwe do odczytania jedynie w systemie, do którego przesyłane są zapisane informacje. Długopis sam w sobie jest po prostu urządzeniem, którym możemy pisać po kartce papieru, a jego funkcjonalność opiera się dopiero na połączeniu go z systemem w komputerze.

Używając długopisu nie tracimy kontaktu z drugą osobą – nie musimy bowiem wpatrywać się podczas rozmowy w ekran komputera czy innego urządzenia elektronicznego. Długopis cyfrowy to urządzenie dla każdej osoby, która chce korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych nie musząc jednocześnie obawiać się zmiany przyzwyczajeń czy stylu pracy.

KLIENCI

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ. DOTACJE NA INNOWACJE