Wpisujemy się w standardy Twojego Biznesu.


IC Pen to innowacyjny system digitalizacji danych, który umożliwia utrwalenie w formie elektronicznej tekstu pisanego na papierze. Dzięki systemowi IC Pen naturalna czynność pisania pozwala na jednoczesne archiwizowanie danych w komputerze. Jest to możliwe dzięki długopisom cyfrowym IC Pen, czyli urządzeniom poszerzającym możliwości zwykłego długopisu o funkcje automatycznej digitalizacji i przetwarzania danych pisanych ręcznie w czasie rzeczywistym. Założeniem systemu IC Pen jest skupienie się na tym, aby proces powstawania elektronicznej wersji dokumentów czy umów stał się praktycznie nieodczuwalny, jednak rozbudowana funkcjonalność IC Pen umożliwia również tworzenie profesjonalnych dokumentów, a także analizę zgromadzonych informacji.

Działanie IC Pen opiera się na kilku prostych ruchach:

Stwórz formularz lub zaimportuj gotowy wzór

Wydrukuj na dowolnej drukarce laserowej

Wypełnij długopisem cyfrowym Anoto

Analizuj w ramach rozbudowanego modułu na komputerze lub urządzeniu mobilnym

 

Możliwości systemu IC Pen nie sprowadzają się jednak jedynie do gromadzenia danych – dzięki IC Pen można zarówno tworzyć dokumenty, wypełniać je, a także analizować w ramach rozbudowanego modułu analitycznego.

Długopisy cyfrowe w użyciu i z wyglądu przypomina klasyczne długopisy, jednak ich główną zaletą jest procesor ARM 9, który przy użyciu wbudowanej w długopisie kamery analizuje wszystko co zostanie napisane i zapisuje to na karcie pamięci flash. Przy pomocy długopisu cyfrowego można w łatwy sposób tworzyć i przechowywać dowolne notatki, które w automatyczny sposób zostają zdigitalizowane.

 

Zasada działania długopisów cyfrowych opiera się na zczytywaniu nadrukowanego na kartkę kodu kropkowego. Podczas nacisku długopisu na kartkę uruchamiana zostaje kamera CCD, która sczytuje kropki z tła z częstotliwością 50-100 klatek na sekundę. Każda taka klatka, dzięki kropkom na kartce, pozwala na precyzyjne określenie położenia długopisu, a ich ciąg niesie informacje o tym co, gdzie i w jakim czasie zostało napisane. Dzięki odczytaniu współrzędnych na kartce długopis wie także, w jakim kontekście pojawia się zapisywany obraz, dzięki czemu może wykryć jakiej informacji może się spodziewać (np. w przypadku formularzy). Dodatkowo każdy długopis posiada unikalny ID, dzięki czemu wiadomo jest nie tylko co zostało napisane, ale także kto napisał daną frazę, nawet jeśli wszystko było zapisywane na jednej kartce. Wszystkie te informacje są przechowywane w wewnętrznej pamięci długopisu, a w razie potrzeby transferowane do komputera przy pomocy połączenia Bluetooth lub przez port USB.

 

Każdy formularz tworzony w systemie IC Pen podczas drukowania zostaje opatrzony unikatowym układem niewidocznych dla oka kropek. Niezbędna do wykonania tego procesu jest jedynie drukarka laserowa o rozdzielczości co najmniej 600 dpi. Podczas pisania długopis cyfrowy sczytuje położenie kropek oraz zapamiętuje je, a następnie lokalizuje zapisane miejsce. Kartka pokryta kodem jest lekko szarawa, co nie stanowi utrudnienia w korzystaniu.

 

 

Film przedstawiający działanie technologii IC Pen:

https://youtu.be/zCP2UNhIg8c 

KLIENCI

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła IIDSSEInstytut Morski Instytut Matki i DzieckaSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w WarszawieMinisterstwo GospodarkiUAMMareco PolskaPracownia Testów Psychologicznych PTPNowe zdjęcieGerfin FinanseRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachPolitechnika WrocławskaPOSUMCentrum Medyczne IMICareKlinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPneuhage - serwis oponGaleria MaltaGRAFMAJXX Forum TeleinformatykiQualimo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ. DOTACJE NA INNOWACJE