System IC Pen na targach SALMED

Elektroniczne zgody pacjentów znów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób biorących udział w targach SALMED. Jednak prawdziwą furorę zrobił nowy komponent systemu IC Pen – Skanery.

Dominika Wiśniewska 29 marca, 2022

Targi SALMED, które odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (MTP) w dniach 23-25 marca 2022 roku stanowią dla nas świetną zapowiedź współpracy w bieżącym roku. Pomimo tego, że system IC Pen jest promowany już siedem lat na polskim rynku medycznym to wciąż dla wielu stanowi swoiste novum i sprytne rozwiązanie na uproszczenie wielu mechanizmów związanych z tworzeniem dokumentacji.

Po raz trzeci na targach SALMED

Digitalizacja zgód pacjentów jest naszym wiodącym rozwiązaniem, które już po raz trzeci zostało zaprezentowane uczestnikom targów SALMED. Duże zaciekawienie naszym systemem IC Pen, integracją z wiodącymi dostawcami systemów HIS (Asseco, CGM, Comarch, Gabos, Kamsoft, Nexus Polska) oraz możliwość wykorzystania różnych typów urządzeń sprawia, że każdy mógł przekonać się o wielkim potencjalne naszej technologii i dużej wszechstronności w praktycznym zastosowaniu.

Zgody na tablecie

Początki systemu IC Pen są związane z długopisami cyfrowymi, które w prawie niezauważalny sposób umożliwiają digitalizację dokumentów. Statystyki dotychczasowych wdrożeń w placówkach medycznych pozwalają wnioskować, że urządzenia te są idealnym rozwiązaniem, które preferuje większość naszych partnerów. Jednak podczas ubiegłotygodniowych targów to rozwiązanie oparte na tabletach było tym wokół którego toczyły się wnikliwe dyskusje oraz prezentacje.
Tak duże zainteresowanie zgodami na tabletach może wynikać z takich czynników, jak chęć fizycznej eliminacji dokumentacji w formie papierowej, poszukiwanie bardziej ekologicznych rozwiązań, czy też chęć wdrożenia rozwiązań wielokrotnego zastosowania (czytaj więcej o elektronicznych zgodach pacjentów na tablecie).

Skanowanie dokumentacji

Poza wspomnianymi już tabletami osoby odwiedzające nasze stoisko zwracały uwagę na niepozorny skaner. Nasz najnowszy komponent systemu IC Pen ułatwia pracę związaną z wprowadzaniem zewnętrznej dokumentacji medycznej pacjentów do systemu HIS. Ponadto jego wdrożenie pozwala znacząco zmniejszyć koszty związane z utrzymaniem papierowych archiwum. Dzięki szybkiej i zintegrowanej procedurze skanowania możliwe jest ograniczenie objętości klasycznych archiwum na rzecz ich zdigitalizowanej formy.
Wśród najważniejszych funkcji IC Skaner warto wymienić:

  • Automatyczne skanowanie dokumentacji do systemu HIS,
  • Skanowanie długich dokumentów jak np. badań ekg czy ktg do jednego pliku,
  • Możliwość automatycznego zabezpieczenia skanowanej dokumentacji hasłem,
  • Cyfrowa autoryzacja zeskanowanej dokumentacji medycznej (podpis ZUS- PUE czy podpis kwalifikowany).

Dla odwiedzających targi pozytywnym zaskoczeniem był fakt, iż jeden system IC Pen i jedna integracja z systemem HIS pozwala nie tylko tworzyć cyfrowe dokumenty (przy wsparciu długopisów cyfrowych i tabletów), ale także sprawnie digitalizować już wytworzoną papierową dokumentację medyczną.

Nie tylko szpitale i przychodnie

Zarówno uczestnictwo w targach SALMED, jak i rosnąca liczba nowych zapytań przekonują nas, że elektroniczne zgody pacjentów są ważne nie tylko dla szpitali i przychodni. Podczas trzech intensywnych dni mieliśmy okazję do odbycia kilkudziesięciu rozmów z osobami, które są zainteresowane digitalizacją zgód w takich miejscach, jak gabinety ortodontyczne, fizjoterapeutyczne oraz zajmujące się szeroko rozumianą medycyną estetyczną. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest pisemna zgoda pacjenta nasz system IC Pen znakomicie ułatwia pracę, a przy tym uwalnia gabinety od nadmiaru papierowej dokumentacji.

Podsumowanie

Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które zechciały odwiedzić nasze stoisko podczas ostatnich targów SALMED. Doceniamy wszystkie sugestie oraz pozytywne opinie na temat naszego rozwiązania i liczymy, że wkrótce będziemy mogli się ponownie spotkać podczas wdrożeń w Państwa placówkach.

Dominika Wiśniewska

Dominika Wiśniewska jest związana z IC Solutions od 2020 roku. Od samego początku jej praca skupia się na projektach wdrożeniowych w sektorze medycznym, produkcji i przemyśle. Obecnie pełni rolę Product Ownera, gdzie nadzoruje procesy wdrożeniowe, projektuje koncepcje, tworzy dokumentację oraz testuje nowe rozwiązania. Jej profesjonalizm i zaangażowanie przyczyniają się do skutecznego wdrażania innowacyjnych rozwiązań w ramach IC Solutions.