System IC Pen

System IC Pen

Wizją IC Solutions jest tworzenie i wdrażanie projektów informatycznych, które zmieniają świat analogowy na cyfrowy w sposób nieodczuwalny. Naszym celem przy projektowaniu rozwiązań informatycznych jest, aby z wysokich technologii mógł korzystać każdy bez względu na kompetencje oraz by implementowane rozwiązania nikogo nie wykluczały. Skupiamy się przede wszystkim na użytkowniku końcowym, jego potrzebach i możliwościach. Bazując na naszych doświadczeniach, wysoka technologia to taka, po którą każdy może sięgnąć, nie jest tylko dla wybranych. Dzięki takiemu spojrzeniu, użytkownikami naszego rozwiązania IC Pen może być poznański personel medyczny, warszawscy opiekunowie socjalni, doradcy bankowi, ale również międzynarodowi obserwatorzy OBWE, którzy wyjeżdżają na misje w różne zakątki świata i przy pomocy naszej technologii wypełniają raporty, oceniając czy przeprowadzane wybory są demokratyczne.

Mimo aktualnie występującego trendu paperless, wciąż pozostają miejsca i procesy, w których papier jest wygodniejszym, bardziej zrozumiałym lub prawnie wymaganym rozwiązaniem (podpisy). System IC Pen łączy zalety wykorzystania papieru oraz korzyści elektronicznego repozytorium dokumentów.

Oprogramowanie jest w pełni autorskie i stanowi o innowacyjności projektu. Opracowane algorytmy są unikalne w skali świata i umożliwiły powstanie systemu cechującego się uniwersalnością oraz znajdującego zastosowanie w różnorodnych branżach takich jak: medycyna, finanse i ubezpieczenia, logistyka i transport, ośrodki badawcze i wiele innych. Jest to możliwe m.in. dzięki kompatybilności systemu zarówno z długopisem cyfrowym, ale również urządzeniami mobilnymi.

System IC Pen to nie tylko technologia długopisów cyfrowych. IC Pen to platforma, która może zbierać dane nanoszone przez różne interfejsy - dokumenty wypełniane długopisem cyfrowym na papierze, stylusem na tablecie lub podpisane na urządzeniu Wacom.

Każdy z tych sposobów pozwala zestawiać oraz uwierzytelniać złożone na dokumentach podpisy, ponieważ zbierane są dane biometryczne.

Czym jest behawioralny podpis biometryczny? Przeczytaj...

Technologia długopisów cyfrowych pozwala na jednoczesne powstawanie wersji papierowej dokumentów i ich elektronicznych odpowiedników. Aby automatycznie digitalizować dane spisywane ręcznie, niepotrzebne są skanery lub tablety, które wydłużają czynności administracyjne kosztem m. in. kontaktu z pacjentem lub klientem. Co więcej posługiwanie się długopisem cyfrowym nie zmienia codziennych przyzwyczajeń - może go używać każdy bez względu na wiek, status społeczny czy krąg kulturowy.

IC Pen umożliwia zarówno tworzenie dokumentów, wypełnianie ich, a także analizowanie w ramach rozbudowanego modułu analitycznego. System nie wymusza zmiany codziennych przyzwyczajeń oraz umożliwia zastosowanie technologii wszędzie tam, gdzie istnieje obawa o negatywne efekty wykluczenia cyfrowego. IC Pen stanowi odpowiedź na wiele współczesnych problemów instytucji, w których występuje obieg dokumentów m. in. w służbie zdrowia czy administracji publicznej. System gwarantuje oszczędność czasu, dzięki możliwości całkowitego wyłączenia etapu skanowania lub wpisywania danych do komputera, co w kompleksowy sposób rozwiązuje m.in. problem informatyzacji szpitali i wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, kluczowego projektu Ministerstwa. Niepotrzebne stają się papierowe archiwa, nie odbierając tym samym możliwości autoryzacji dokumentów w sposób naturalny, zrozumiały i przyjazny. Dzięki nam proces obiegu dokumentów może być błyskawiczny, co daje naszym Klientom wymierne korzyści finansowe.

Co zyskujesz dzięki IC Pen?

Więcej pacjentów

lekarze przyjmują 10-12 więcej pacjentów dziennie dzięki systemowi IC Pen gdzie Elektroniczna Dokumentacja Medyczna jest tworzona automatycznie i naturalnie

75% oszczędności

250 tys. dokumentów dziennie i 4 zł kosztów procesowych per dokument zamienione na zaledwie 1 zł

Oszczędność 7 km papieru

7 km faksów oraz nocne przepisywanie dokumentów zamienione na proste kliknięcie przycisku Eksportuj

40% oszczędności

czasy raportowania zmniejszone o 40% dzięki zdalnemu przesyłaniu do centrali i automatycznej digitalizacji

20 h na tydzień

oszczędności 20h tygodniowo na osobę w biurach oraz wygodne i wytrzymałe urządzenie używane w warunkach produkcyjnych

Logistyka

Usprawnienia obiegu dokumentów
typu CMR
Natychmiastowa aktualizacja danych dzięki aplikacji mobilnej