Projekt 1.3. Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych
E-ZDROWIE w Wielkopolsce
Projekt 1.3 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych, Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, ma na celu wsparcie rozwoju systemu opieki zdrowotnej poprzez inwestycje w monitorowanie i ochronę zdrowia.
Projekty obejmują zinformatyzowanie jednostek ochrony zdrowia, poprawę dojrzałości cyfrowej placówek medycznych, co odpowiada na problemy kadrowe i zwiększa dostępność nowoczesnych technologii medycznych.
Dodatkowo, cyfryzacja procesów back-office w podmiotach leczniczych, tworzenie modeli informatyczno-procesowych oraz procedur optymalizuje wykorzystanie aparatury cyfrowej i systemów informatycznych.
Projekt zakłada także rozwój infrastruktury informatycznej, e-usług i zasobów cyfrowych.
Chcesz skorzystać z Projekt 1.3. Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych E-ZDROWIE i wdrożyć system IC Pen?
Skontaktuj się z nami i rozpocznij digitalizację dokumentacji medycznej.
Dofinansowanie dla placówek medyczny z projektu 1.3.
Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych E-ZDROWIE
Projekt “1.3. Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych E-ZDROWIE" jest częścią Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Jego celem jest wsparcie rozwoju oraz poprawy jakości i dostępności usług elektronicznych w sektorze zdrowia publicznego. Projekt promuje cyfryzację i modernizację systemów informatycznych w placówkach medycznych, w tym rozwój telemedycyny.
Środki w ramach projektu mogą być przeznaczone na:
- Tworzenie i aktualizację cyfrowych e-usług i zasobów,
- Rozwój infrastruktury informatycznej, e-usług i zasobów cyfrowych w sektorze zdrowia,
- Inwestycje w obszarze cyberbezpieczeństwa jako element projektu.
Kto może skorzystać z projektu 1.3. Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych E-ZDROWIE w Wielkopolsce?
- Instytucje ochrony zdrowia (publiczne i niepubliczne),
- Jednostki Samorządu Terytorialnego,
- Organizacje pozarządowe,
- Podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego.
Jaki rodzaj placówek medycznych może skorzystać z projektu mogą skorzystać?
- Publiczne zakłady opieki zdrowotnej,
- Niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej,
- Placówki medyczne świadczące usługi publiczne w ramach obowiązków jednostek samorządu terytorialnego.
Projekt 1.3 e-zdrowie dla Wielkopolski i digitalizacja dokumentacji medycznej
Skorzystanie z projekt 1.3. Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych E-ZDROWIE pozwala na zakup i wdrożenie rozwiązań umożliwiających rozbudowę infrastruktury IT. W efekcie tego możliwe będzie również wprowadzenie lub też poprawa efektywności oferowanych e-usług, jak i wytworzenie oraz lepsze wykorzystanie zasobów cyfrowych przez placówki medyczne.
1.3 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych, Fundusze Europejskie dla Wielkopolski – czytaj więcej.
Chcesz dowiedzieć się jak projekt 1.3 e-zdrowie dla Wielkopolski może pomóc w sfinansowaniu zakupu systemu do tworzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej lub digitalizacji papierowej dokumentacji medycznej?
Jednym z rozwiązań umożliwiających osiągnięcie zakładanych celów w projekcie 1.3 e-zdrowie dla Wielkopolski jest wdrożenie systemu IC Pen wraz z urządzeniami współpracującymi tj:
Długopis cyfrowy
Podpisując dokument za pomocą długopisu cyfrowego, automatycznie tworzona jest jego cyfrowa wersja. Dzięki unikalnej technologii IC Pen, biometryczne cechy podpisów są rejestrowane, co sprawia, że dokumenty cyfrowe są prawnie wiążące i bezpieczne.
System IC Pen, zintegrowany z systemami HIS (Asseco Poland, CGM, Comarch Healthcare, Gabos Software, Kamsoft, Nexus Polska), działa w sposób niewidoczny dla użytkowników.
Digitalizacja dokumentacji medycznej za pomocą długopisów cyfrowych jest przyjazna dla pacjentów, ponieważ proces wypełniania i podpisywania dokumentów jest podobny do tradycyjnego, co eliminuje obawy pacjentów przed nową technologią. Po podpisaniu, elektroniczna wersja dokumentu jest automatycznie dostępna w systemie HIS, gotowa do pobrania i udostępnienia (czytaj więcej Co to jest długopis cyfrowy).
Tablet i Ekran pacjenta
Korzystanie z elektronicznych nośników danych, takich jak tablety i ekrany pacjenta, pozwala całkowicie zrezygnować z drukowania formularzy, zgód i oświadczeń woli, a przy tym spełnić wymogi dotyczące zachowania formy pisemnej dla wielu dokumentów wymagających ważnego prawnie podpisu pacjenta. System IC Pen współpracuje z ogólnie dostępnymi urządzeniami, umożliwiając efektywną digitalizację dokumentacji w sposób, który w 100% eliminuje konieczność drukowania dokumentacji w celu jej podpisania.
Tablety wyposażone w aktywny rysik, wykorzystywane podczas korzystania z systemu IC Pen, umożliwiają pacjentom wypełnianie i podpisywanie dokumentów w dowolnym miejscu, pod warunkiem dostępności sieci WiFi lub LTE. Dzięki mobilności tabletów, dokumenty takie jak zgody na zabiegi operacyjne, diagnostyczne, upoważnienia do informacji o stanie zdrowia oraz zgody na chemioterapię mogą być podpisywane bezpośrednio przy łóżku pacjenta.
Ekrany pacjenta, połączone ze stanowiskiem komputerowym, umożliwiają wyświetlanie i podpisywanie dokumentów, a także kontrolę poprawności ich wypełnienia przez personel medyczny. Typowe dokumenty podpisywane na ekranach pacjenta to klauzule RODO, oświadczenia eWUŚ oraz zgody na leczenie i pobyt w placówce (czytaj więcej Zgody pacjentów na tablecie).
Skaner
Digitalizacja dokumentacji papierowej poprzez skanowanie jest integralną częścią systemu IC Pen. Dzięki zaawansowanym skanerom możliwe jest digitalizacja dokumentów wytworzonych tradycyjnie lub dostarczonych przez pacjentów, co ma kluczowe znaczenie w procesie diagnostycznym i leczeniu.
Projektu 1.3 e-zdrowie dla Wielkopolski może być również sposobem na sfinansowanie digitalizacji papierowego archiwum i przechowywanie go w niezależnym repozytorium z pomocą technologii IC Pen.
Opracowane rozwiązanie umożliwia m.in.:
- Automatyczne rozpoznawanie treści OCR bez limitu,
- Klasyfikacja dokumentów,
- Zapisywanie jako jedno- lub wielostronicowy PDF,
- Autoryzacja poprzez wykorzystanie podpisu kwalifikowanego.
Mamy doświadczenie w digitalizacji dokumentacji medycznej
Zaufały nam m.in. takie placówki medyczne jak:
- Instytut Matki i Dziecka w Warszawie,
- Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu,
- Mazowieckie Centrum Stomatologii,
- Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach,
- Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej,
- Białostockie Centrum Onkologii,
- Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszwie,
- Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.
Mamy doświadczenie w realizacji projektów finansowanych z projektów unijnych i dotacji rządowych. Jako IC Solutions uczestniczyliśmy w realizacji takich projektów regionalnych jak:
- Projekt Mazovia -2
- Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego
Jesteśmy liderem w zakresie tworzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej w polskich placówkach medycznych:
- Integracja z wiodącymi systemami HIS w Polsce,
- 150+ szpitali korzysta z systemu IC Pen,
- 9216 wdrożonych urządzeń do digitalizacji zgód.