Elektroniczne zgody na tablecie

w gabinecie stomatologicznym

Tablet i system IC Pen jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego gabinetu stomatologicznego, który chce zredukować ilość papierowej dokumentacji. Dzięki technologii IC Pen oraz poręcznym tabletom każdy pacjent może w prosty sposób wypełnić formularz, ankietę oraz wyrazić pisemną zgodę na leczenie i zgodę RODO. Każdy dokument jest automatycznie digitalizowany z zachowaniem jego ważności prawnej – podpis biometryczny. 

Dlaczego warto wybrać podpis na tablecie?

Łatwe we wdrożeniu i intuicyjne w obsłudze

rozwiązanie pozwalające Elektroniczne zgody na tablecie

Digitalizacja podpisów

System IC Pen zapewnia ważność prawną składanych podpisów na tablecie. Opracowana technologia zbiera cechy biometryczne każdego składanego podpisu dzięki czemu każdy podpisany dokument zachowuje ważność prawną.

Redukcja kosztów

Cyfrowe dokumenty redukują koszty związane z wytworzeniem, przetwarzaniem oraz przechowywaniem dokumentacji. Za sprawą tabletów i systemu IC Pen wszystkie zgody pacjentów są przechowywane na serwerze.

Intuicyjna obsługa

Cyfryzacja dokumentów przy pomocy tabletów jest łatwa. Intuicyjna obsługa dokumentów cyfrowych w systemie IC Pen nie stwarza żadnych trudności dla pacjentów.

Mobilność

Wykorzystanie tabletów do zbierania zgód pacjentów pozwala na swobodne wypełnianie i podpisywanie dokumentów w dowolnym miejscy, w którym jest dostęp do sieci WiFi.

Najlepsze urządzenie do digitalizacji

System IC Pen pozwala wykorzystywać różne urządzenia do digitalizacji dokumentacji. W zależności od tego czy dokumenty są podpisywany w punkcie recepcyjnym, czy wygodnie na kanapie w poczekalni pacjent może w łatwy sposób dopełnić wszelkich formalności związanych z wypełnieniem i podpisaniem dokumentów. Elektroniczne zgody na tablecie powinny być podpisywane w taki sposób by każdy pacjent/klient miał pełną świadomość kontekstu składanego podpisu.

Zgoda na zabieg pozyskana za pośrednictwem tabletu i systemu IC Pen znacząco usprawnia proces tworzenia i obiegu dokumentów w gabinetach stomatologicznych. Cyfrowe dokumenty nie muszą być później kompletowane i przechowywane w kartotekach pacjentów. Cyfrowy format zgody czy wypełnionego formularza umożliwia także łatwe dodanie go do elektronicznego repozytorium. Dzięki temu pełna dokumentacja każdego pacjenta znajduje się w jednym, cyfrowym miejscu co usprawnia zarządzanie nią i zmniejsza koszty jej prowadzenia.

Niezauważalna zmiana

Elektroniczne zgody na tablecie są znakomitym  sposobem na usprawnienie procesów związanych z obiegiem dokumentów. Jednocześnie zmiana ta nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanych i kosztownych szkoleń, a obsługa samego systemu IC Pen jest prosta zarówno dla pracowników, jak i pacjentów.

A Ty które urządzenie wybierzesz?

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego gabinetu

Tablety i ekrany do składania podpisów

Apple iPad 7 WiFi

Elektroniczne zgody na tablecie na gabinecie stomatologicznym

Tablet iPad z rysikiem Apple Pencil pierwszej generacji cechuje się długą żywotnością oraz niezawodnością. Doświadczenie niemal naturalnego pisania sprawiają, że tablet iPad jest wybierany przez klientów ceniących równie wysoko jakość, niezawodność, jak i estetykę. Tablet dzięki dużemu ekranowi 10.2 cala sprawdza się idealnie podczas wyrażania zgód na zabieg i wypełniania dokumentów. Jedną z ogromnych zalet tego urządzenia jest bateria rysika pozwalająca nawet na dwanaście godzin pracy na jednym ładowaniu.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Tablet samsung - Elektroniczne zgody na tablecie na gabinecie stomatologicznym

Samsung Galaxy Tab S6 Lite jest rozwiązaniem, które znakomicie się sprawdza w sytuacji, kiedy zależy nam na mobilnym urządzeniu w optymalnej cenie.
Tablet wykorzystuje łączność WiFi, za pośrednictwem której są przesyłane zdigitalizowane dokumentu. Stosunkowo niewielki rozmiar urządzenia zapewnia wygodne trzymanie, a przy tym prezentację pełnego kontekstu dokumentu, który jest podpisywany przez pacjenta. Pomaga w tym spory ekran o przekątnej 10,4 cala, który idealnie prezentuje dokumentację wypełnianą przez klienta. 

Wacom DTU-1141B

Ekran Wacom DTU-1141B jest idealnym rozwiązaniem do digitalizacji dokumentów w punktach recepcyjnych i innych miejscach, gdzie dokumenty są wypełniane stacjonarnie. Ekran dedykowany do zbierania podpisów poprzez połączenie przewodowe wyświetla na matrycy LCD 10,6 cala dokumentację w formie elektronicznej. Dołączony do ekranu rysik ułatwia wypełnianie oraz poruszanie się po dokumencie. Ekrany Wacom są wyposażone w zintegrowaną podstawkę umożliwiającą zmianę kąta pochylenia urządzenia (urządzenie może pracować w pionie lub poziomie) – czytaj więcej.

Wacom DTH-1152

Ekran DTH-1152 jest jednym z najwygodniejszym urządzeniem z rodziny Wacom. Duży ekran LCD (10.1 cala) w połączeniu z funkcją Multi-Touch pozwala na łatwą nawigację po wyświetlanym dokumencie za pomocą palców, jak i rysika. Podobnie jak model DTU-1141B posiada wybudowany uchwyt ułatwiający pracę zarówno w pionie, jak i poziomie. Model też posiada również możliwość zainstalowania specjalnej linki, która chroni urządzenie przed kradzieżą – czytaj więcej.

Wacom DTK1660EK0B

Ekran Wacom DTK1660EK0B daje możliwość swobodnego wypełniania dokumentów na dużym ekranie 15,6 cala Full HD. Nowoczesne rozwiązanie zastosowane w modelu DTK1660EK0B sprawia, że współpracujący z nim rysik jest w stanie przechwycić 8192 poziomów nacisku podczas składania podpisu. Jest to kluczowe dla zapewnienia ważności prawnej złożonego podpisu (zebrania cech biometrycznych).
Rozmiar ekranu DTK1660EK0B daje także możliwość wyświetlenia dokumentu A4 w skali 1:1 co stanowi ważny atut w procesie pozyskania zgody na zabieg. Ponadto 15,6 calowy Wacom podobnie, jak inne urządzenia tej marki pozwala na pracę w pionie i poziomie – czytaj więcej.

Wacom DTK1660EK0B za sprawą dużego ekranu może pełnić dodatkową funkcję wyświetlacza reklam lub innych komunikatów dla klientów. Duża przekątna ekranu 15,6 cala pozwala w wygodny sposób wypełniać i podpisywać cyfrowe dokumentu na ekranie, a przy tym wyświetlać tuż obok przygotowane treści dla klientów. Przykładowo na tak dużym ekranie Wacom poza samymi dokumentami mogą być wyświetlone oferty specjalne, informacje o nowościach, czy inne ważne dla klientów informacje.

Mamy doświadczenie w digitalizacji dokumentów

  • Zaufały nam takie placówki medyczne jak: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Mazowieckie Centrum Stomatologii, Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
  • System IC Pen jest już wykorzystywany w 200 placówkach medycznych w Polsce do digitalizacji dokumentów. Elektroniczne zgody na tablecie pozyskiwane za pomocą technologii IC Pen usprawniają zarządzanie dokumentacją medyczną i przyczyniają się do poprawy efektywności pracy placówek medycznych.
  • Z pomocą systemu IC Pen automatycznie jest digitalizowana dokumentacja w Enea S.A., Tauron Ekoenergia, Instytucie Morskim w Gdańsku, czy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (czytaj więcej o możliwościach jakie daje elektroniczny podpis na tablecie).