Elektroniczne zgody w kosmetologii bez papieru

To proste i tanie!

Elektroniczne zgody w  kosmetologii i klinikach medycyny estetycznej to konkretne korzyści. Elektroniczna zgoda na zabieg lub leczenie złożona na tablecie pozwala:

Poprawić efektywność pracy dzięki eliminacji papierowej dokumentacji
Łatwiej zarządzać dokumentacją formie cyfrowej bez konieczności jej skanowania
Obniżyć koszty związane z przechowywaniem dokumentacji
Digitalizujemy dokumentację i podpisy m.in. w:

Digitalizacja takich dokumentów jak zgody RODO, zgody na zabieg i zgody na leczenie mogą być w prosty sposób zdigitalizowane, a przy tym ważne prawnie. Nasze rozwiązanie do digitalizacji zgód, formularzy oraz ankiet jest już wykorzystywane w ponad 200 placówkach medycznych w całej Polsce.

Zgoda na zabieg w gabinecie kosmetyczny

Twórz cyfrowe dokumenty w łatwy i tani sposób

Tworzenie oraz zarządzanie dokumentacją w Twoim gabinecie może być tańsze i efektywniejsze. Oszczędzaj czas by skupić się na obsłudze swoich klientów, a kwestie formalne związane z pozyskiwaniem zgód pacjentów pozostaw systemowi IC Pen do digitalizacji zgód pacjentów na tabletach.

Zauważalne oszczędności

Elektroniczne zgody w kosmetologii pozwalają osiągnąć mierzalne oszczędności w gabinetach kosmetycznych. Każdy z nich jest zobowiązany do tworzenia i przechowywania dokumentacji swoich klientów. Zgody RODO, zgody na zabiegi, ankiety, formularze, czy wywiady z klientami. Wiele z pośród tych dokumentów wymaga pisemnej zgody pacjentów, która dzięki tabletom i systemowi IC Pen może być automatycznie zdigitalizowana.

 

Nie tylko papier i tusz w drukarce

Mówiąc o oszczędnościach wynikających z digitalizacji dokumentów należy brać pod uwagę koszty związane z: drukowanie dokumentów, ewentualne skanowanie wypełnionych i podpisanych dokumentów, papierowa archiwizacja, dostęp do dokumentów w formie papierowej, niszczenie dokumentacji papierowej, wyszukiwaniem dokumentacji papierowej.

Praktyka przedsiębiorstw digitalizujących dokumentacje przekonuje, że oszczędności wynikające z digitalizacji dokumentów są wielopoziomowe i stałe. Dzięki temu każdy gabinet kosmetyczny może oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas związany z tworzeniem, przetwarzaniem oraz przechowywaniem dokumentacji w formie papierowej.

Wyróżniająca jakoś obsługi

Cyfryzacja dokumentów jest jednym z najprostszych sposobów na poprawę jakości obsługi klientów. Drukowanie i wypełnianie wielostronicowych zgód, ankiet i formularzy jest już przeszłością. Digitalizacja tych dokumentów może być szybka, wygodna i opłacalna za sprawą tabletów i systemu IC Pen. Każdy klient gabinetu kosmetycznego może w wygodny i jasny sposób wypełnić na ekranie tabletu niezbędne dokumenty i podpisać w sposób ważny prawnie. 

 

Stań po stronie przyrody

A gdyby tak zrezygnować z drukarki, tuszu do druku, segregatorów, regałów na dokumenty i oczywiście kolejnych ryz papieru? Wprowadzając cyfrowy obieg dokumentów w znaczący sposób ogranicza się zapotrzebowanie na przedmioty i urządzenia, których wytworzenie, dostarczenie i przetwarzanie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Zgody na zabieg pozyskiwane w sposób cyfrowy ułatwiają ograniczenie śladu węglowego powstałego 

Znajdź najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów

System IC Pen jest rozwiązaniem, które od kilkunastu lat pomaga w tworzeniu i zarządzaniu dokumentacją. Dziś technologia IC Pen digitalizuje dokumentację w ponad 200 placówkach medycznych w Polsce. Zebrane doświadczenie oraz unikatowa wiedza pozwoliły nam stworzyć system i najlepsze urządzenia do digitalizacji. Oferta urządzeń jest na tyle duża by odpowiadały one indywidualnym potrzebą każdego klienta, jego możliwością finansowym oraz okolicznością, w których będą zbierane elektroniczne zgody na zabiegi. By ułatwić wybór najlepszego rozwiązania przygotowaliśmy zestawienie wykorzystywanych urządzeń.

Poznaj historię sukcesu

Klinika Kosma Medycyna i Kosmetologia Estetyczna wdrożyła system IC Pen do digitalizacji dokumentacji podpisywanej przez pacjentów osiągając wysoki współczynnik redukcji papierowego obiegu dokumentów. Szeroka oferta zabiegów i leczenia nie stawiła przeszkody by przygotować dedykowane formularze, ankiety oraz zgody, które pacjenci kliniki wypełniają i podpisują bezpośrednio na ekranach tabletów. Dowiedz się więcej – case study

Wszystkie dokumenty wymagające właśnie podpisu pacjenta wprowadziliśmy jako szablony formularzy do aplikacji IC Pen i mamy je dostępne na ekranie tabletu. Dokument jest wyświetlony w całości i jego uzupełnianie w niczym się nie różni od procesu pisania po „poczciwym starym papierze”.

Michał Mach współwłaściciel Klinika Kosma – Medycyna i Kosmetologia Estetyczna

Źródło: Klinika Kosma - Medycyna i Kosmetologia Estetyczna

Zaufaj liczbom

Digitalizacja to dobra inwestycja

Oszczędność kosztów (44%) oraz większa wydajność i efektywność (43%) to dwie największe korzyści, jakie uzyskuje firma inwestująca w cyfryzację swojego biznesu.

75% badanych małych i średnich firm inwestuje w cyfryzację biznesu. W tej grupie co czwarta firma (25%) decyduje się na cyfryzowanie biznesu z uwagi na chęć ograniczenia kosztów.

źródło: Inwestycje w technologie w dobie pandemii – Fundacja Digital Poland 2022.

System IC Pen

Najlepszy sposób na digitalizację zgód w salonach kosmetycznych

Oszczędność czasu
Automatyczna digitalizacja dokumentów pozwala optymalizować proces obsługi klientów, w którym to więcej czasu można poświęcić pacjentom, kwestie formalne związane z pozyskiwaniem dokumentów, czy wypełnianiem formularzy odbywają się w tle.
Multifunkcyjne zastosowanie
Praktyka pokazuje, że tablety są urządzeniami, które z powodzeniem wykorzystuje się je do przeprowadzania ankiet, prezentacji oferty, czy sprzedaży. Dzięki systemowi IC Pen podstępne urządzenia zdobywają nową funkcjonalność.
Ważny prawnie podpis
System IC Pen umożliwia autoryzację (podpis) każdego dokumentu na ekranie tabletu. Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii, która zbiera unikatowe cechy biometryczne składanych podpisów zapewniona ważność prawna takich dokumentów.
Ekologia
Digitalizacja zgód na zabiegi w salonach kosmetycznych przy pomocy systemu IC Pen przyczynia się również do ochrony środowiska naturalnego. Automatyczna cyfryzacja dokumentów, to mniej papieru, segregatorów, których wytworzenie i przechowywanie wpływa negatywnie na przyrodę.
A Ty które urządzenie wybierzesz?

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego biznesu

Tablety i ekrany do składania podpisów

Apple iPad 7 WiFi

Tablet iPad z rysikiem Apple Pencil pierwszej generacji cechuje się długą żywotnością oraz niezawodnością. Doświadczenie niemal naturalnego pisania sprawiają, że tablet iPad jest wybierany przez klientów ceniących równie wysoko jakość, niezawodność, jak i estetykę. Tablet dzięki dużemu ekranowi 10.2 cala sprawdza się idealnie podczas wyrażania zgód na zabieg i wypełniania dokumentów. Jedną z ogromnych zalet tego urządzenia jest bateria rysika pozwalająca nawet na dwanaście godzin pracy na jednym ładowaniu.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite jest rozwiązaniem, które znakomicie się sprawdza w sytuacji, kiedy zależy nam na mobilnym urządzeniu w optymalnej cenie.
Tablet wykorzystuje łączność WiFi, za pośrednictwem której są przesyłane zdigitalizowane dokumentu. Stosunkowo niewielki rozmiar urządzenia zapewnia wygodne trzymanie, a przy tym prezentację pełnego kontekstu dokumentu, który jest podpisywany przez pacjenta. Pomaga w tym spory ekran o przekątnej 10,4 cala, który idealnie prezentuje dokumentację wypełnianą przez klienta. 

Wacom DTU-1141B

Ekran Wacom DTU-1141B jest idealnym rozwiązaniem do digitalizacji dokumentów w punktach recepcyjnych i innych miejscach, gdzie dokumenty są wypełniane stacjonarnie. Ekran dedykowany do zbierania podpisów poprzez połączenie przewodowe wyświetla na matrycy LCD 10,6 cala dokumentację w formie elektronicznej. Dołączony do ekranu rysik ułatwia wypełnianie oraz poruszanie się po dokumencie. Ekrany Wacom są wyposażone w zintegrowaną podstawkę umożliwiającą zmianę kąta pochylenia urządzenia (urządzenie może pracować w pionie lub poziomie) – czytaj więcej.

Wacom DTH-1152

Ekran DTH-1152 jest jednym z najwygodniejszym urządzeniem z rodziny Wacom. Duży ekran LCD (10.1 cala) w połączeniu z funkcją Multi-Touch pozwala na łatwą nawigację po wyświetlanym dokumencie za pomocą palców, jak i rysika. Podobnie jak model DTU-1141B posiada wybudowany uchwyt ułatwiający pracę zarówno w pionie, jak i poziomie. Model też posiada również możliwość zainstalowania specjalnej linki, która chroni urządzenie przed kradzieżą – czytaj więcej.

Wacom DTK1660EK0B

Ekran Wacom DTK1660EK0B daje możliwość swobodnego wypełniania dokumentów na dużym ekranie 15,6 cala Full HD. Nowoczesne rozwiązanie zastosowane w modelu DTK1660EK0B sprawia, że współpracujący z nim rysik jest w stanie przechwycić 8192 poziomów nacisku podczas składania podpisu. Jest to kluczowe dla zapewnienia ważności prawnej złożonego podpisu (zebrania cech biometrycznych).
Rozmiar ekranu DTK1660EK0B daje także możliwość wyświetlenia dokumentu A4 w skali 1:1 co stanowi ważny atut w procesie pozyskania zgody na zabieg. Ponadto 15,6 calowy Wacom podobnie, jak inne urządzenia tej marki pozwala na pracę w pionie i poziomie – czytaj więcej.

Wacom DTK1660EK0B za sprawą dużego ekranu może pełnić dodatkową funkcję wyświetlacza reklam lub innych komunikatów dla klientów. Duża przekątna ekranu 15,6 cala pozwala w wygodny sposób wypełniać i podpisywać cyfrowe dokumentu na ekranie, a przy tym wyświetlać tuż obok przygotowane treści dla klientów. Przykładowo na tak dużym ekranie Wacom poza samymi dokumentami mogą być wyświetlone oferty specjalne, informacje o nowościach, czy inne ważne dla klientów informacje.

Mamy doświadczenie w digitalizacji dokumentów

  • Zaufały nam takie placówki medyczne jak: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Mazowieckie Centrum Stomatologii.
  • System IC Pen jest już wykorzystywany w 200 placówkach medycznych w Polsce do digitalizacji dokumentów. Zgoda na zabieg pozyskana za pomocą technologii IC Pen usprawnia zarządzanie dokumentacją medyczną i przyczynia się do poprawy efektywności pracy placówek medycznych.
  • Z pomocą systemu IC Pen automatycznie jest digitalizowana dokumentacja w Enea S.A., Tauron Ekoenergia, Instytucie Morskim w Gdańsku, czy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.