Przemysł i produkcja

IC Pen w przemyśle i produkcji

Digitalizacja i szybkie przesyłanie danych stają się szczególnym wyzwaniem dla dokumentowania procesów odbywających się w trudnym warunkach. System IC Pen kompleksowo odpowiada na potrzeby stawiane przez firmy przemysłowe i produkcyjne, dzięki wysokiej odporności długopisów cyfrowych na upadki i wysokie temperatury.

Jak nie ingerując w dotychczasowe procesy prowadzenia dokumentacji produkcyjnej usprawnić obieg informacji i wprowadzić wysoką technologię?

Odpowiedzią na to wyzwanie jest technologia długopisów cyfrowych IC Pen. Wprowadzenie długopisów cyfrowych nie burzy dotychczasowych procesów tworzenia dokumentacji. Dodatkowo zaś daje możliwość śledzenia aktualnych postępów produkcji oraz szybkiego wyszukiwania informacji o produkowanych elementach.

Głównymi korzyściami implementacji jest skrócenie czasu i drogi przekazywania informacji, łatwe i szybkie szkolenie użytkowników oraz ułatwienie pracy w trudnych warunkach.

Realizacje

- Daicel Safety Systems Europe

Korzyści

Oszczędności 20h tygodniowo pracy w back-office (skanowanie, opisywanie dokumentacji)

Szczegółowa kontrola procesu produkcji – dokładne dane o czasie dokonywanych wpisów oraz osobie, która ich dokonuje

Wygodne w użyciu i wytrzymałe urządzenie – dobrze sprawdzające się w trudnych warunkach produkcyjnych (długopis cyfrowy jest odporny m. in. na upadki, uderzenia)

Możliwość pracy offline – długopis zapisuje nanoszone dane w swojej pamięci

Skrócenie i przyspieszenie procesu digitalizacji dokumentów wypełnianych przy produkcji

Możliwość szybkiej weryfikacji i odnalezienia konkretnego produktu danej serii

Wykorzystanie podpisu biometrycznego – możliwość dokładnej identyfikacji osoby podpisującej dokument