Tablet do podpisywania dokumentów
Elektroniczna dokumentacja tworzona przy wsparciu systemu IC Pen pozwala zredukować ilość papierowej dokumentacji w urzędach. Technologia IC Pen ułatwia ograniczenie kosztów związanych z tworzeniem, przetwarzaniem, przesyłaniem oraz archiwizowaniem dokumentacji.
Dlaczego warto podpisywać dokumenty na tablecie?
Digitalizacja dokumentów i podpisów przy pomocy tabletów ogranicza do minimum papierowy obieg dokumentów. W konsekwencji można usprawnić wiele procesów, zmniejszyć koszty, a w niektórych sytuacjach nawet je wyeliminować.
Tablety zazwyczaj są prostymi i poręcznymi urządzeniami mogącymi pracować zarówno w biurze, jak i poza nim.
Dokumentacja elektroniczna w urzędzie to sprawniejsza praca i oszczędności dzięki wdrożeniu systemu IC Pen w obszarach, gdzie wymagane jest zachowanie pisemnej zgody. Opracowana technologia oraz różnorodność kompatybilnych urządzeń pozwala zastosować najlepsze rozwiązanie do digitalizacji dokumentacji z zachowaniem jej ważności prawnej – podpis biometryczny behawioralny.
Efektywna digitalizacja
Dokumentacja elektroniczna w urzędzie z systemem IC Pen to
- Długopis cyfrowy jest urządzeniem, którego sposób wykorzystania jest zbliżony do zwykłego długopisu. Za pośrednictwem tych urządzeń oraz opracowanych papierowych wzorów (formularzy, wniosków itd.) zawierających mikrodruk możliwe jest automatyczne tworzenie cyfrowej wersji każdego dokumentu zawierającego podpis behawioralny złożonego podpisu (czytaj więcej o IC Pen).
- Tablet i ekran dedykowany do zbierania podpisów jest rozwiązaniem, które w 100% eliminuje konieczność wykorzystywania papieru w sytuacji, gdy wymagana jest pisemna zgoda pracownika urzędu lub petenta. Wykorzystując system IC Pen oraz tablety lub ekrany współpracujące z aktywnymi rysikami (zbierającymi cechy behawioralne składanego podpisu) możliwe jest uzyskanie ważnego prawnie podpisu (czytaj więcej o IC Stylus).
- IC Skaner jest rozwiązaniem umożliwiającym skanowanie dowolnej dokumentacji papierowej do zintegrowanego repozytorium wraz z możliwością cyfrowej autoryzacji zdigitalizowanego dokumentu (czytaj więcej o IC Skaner).
Dokumentacja elektroniczna to rozwój i korzyści
Podpis
Elektroniczny podpis biometryczny pozwala zrezygnować z drukowania formularzy, raportów, wniosków i innych dokumentów, które wymagają pisemnej zgody petenta lub urzędnika.
Archiwum
Cyfryzacja dokumentacji ogranicza koszty związane z prowadzeniem archiwum za sprawą zmniejszenia wolumenu nowych dokumentów, które powinny być zarchiwizowane.
Optymalizacja
Digitalizacja dokumentacji znacząco poprawia przepływ informacji, skraca procesowanie oraz przyspiesza pracę za sprawą łatwego dostępu do dokumentacji w formie cyfrowej.
Ekologia
Dzięki cyfryzacji dokumentów możliwe jest zredukowanie niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne wynikającego z druku dokumentacji papierowej, jej obiegu oraz archiwizacji.
Administracja publiczna realizuje wiele projektów dla społeczeństwa, a system IC Pen ułatwia ich wykonanie.
Za sprawą stworzonej technologii oraz intuicyjnych urządzeń tworzenie dokumentacji elektronicznej
w urzędzie jest łatwe, zgodne z prawem oraz efektywne.
Sprawniejsza obsługa petenta to przede wszystkim wygoda digitalizacji dokumentów w sposób, który nie zmienia dotychczas wypracowanych metod pracy. Intuicyjne urządzenia zapewniają ogromną swobodę oraz łatwość użytkowania nawet przez osoby wykluczone cyfrowo.
Bezpieczny podpis składany za pośrednictwem systemu IC Pen gwarantuje ważność prawną. Opracowana technologia umożliwia zbieranie unikatowych cech behawioralnych każdego podpisu bez względu na fakt, czy jest on składany za pośrednictwem długopisów cyfrowych, tabletów, czy też ekranów dedykowanych do zbierania podpisów. Dzięki temu dokumentacja elektroniczna w urzędzie może być tworzona w sposób ważny prawnie, a przy tym minimalizujący wykorzystanie papieru.
Zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, administracja podobnie jak inne obszary przechodzi transformację cyfrową. Jednym z jej elementów jest dokumentacja elektroniczna w urzędzie, z pomocą której urzędnicy mogą pracować efektywniej, a przy tym w sposób minimalizujący niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.